Sullivan Middle School 2018-2019 Fourth Quarter Honor Roll

Clarence Hill Academy

Eighth Grade

First Honors: Marvin Alvarado, Makenzie Gonzalez, Rana Kokaz, Everlinda Kusi, Hiba Nazzal, Ruth Opoku, Oluwanifesimi Talabi, Jaaliyah Torres, and Elijah Wagley.

Second Honors: Izaiah Agosto, Yona Al Hilali, Jeffrey Amankwaah, Kenneth Angelo, Alan Arroyo Quinones, Nana Boakye, Yasmin Bonilla, Kerly Brito Pena, Yadhira Calderon, Kyanisse Caraballo, Dariluz Colon Brito, Briana Correa, Alexis Corriveau, Jordan Davis, William Do, Nayeliz Feliciano Rivera, Molly Freeman, Chadege Goodman, Eric Hang, Bessis Henriquez, Nolen Jost, Noah Klapper, Samuel Lopez, Mya Maldonado, Crystal Martinez Aleman, Ryan McCumber, Naairah Medina, Ko Meh, Reham Nazzal, Mubarak Osman, Alejandro Rivera, Yudis Rodriguez, Juliana Solano, Teni Son, Anthony Vazquez, Othelia Wadlington, Miron Zaya, and Peter Zheng.

Seventh Grade

First Honors: Rania Amallah, Emerson Arce Bautista, Kwabena Boateng, Omar Fadhil, Kiannaliece Gordon, Ilianna Hernandez, Paige Hogan Leblanc, Tina Huynh, Riley King, Kylie Laprade, Mary Nzoka, Evelyse Palacios, Daviana Rodriguez, Rick Son, Huong Tran, and Gabriela Wasiewicz.

Second Honors: Angelina Acosta Nevarez, Aws Adris, Richlove Boateng, Jose Borbon Diaz, Timothy Cruz, Kimberly Escobar, Basheera Hammond, Hally Lopez Albeno, Henry Nguyen, Gustavo Pena Orellana, Helen Quintanilla, Jessica Ramirez Palma, Layish Sharma, Manuel Vargas, Dariel Vega, Kylee Wetteland, and Aaliyah Zeggai.

Cider Mill Academy

Eighth Grade

First Honors: Jaafar Al Mamoori, Daryl Asante, Joanna Morais, Michael Moseti, Tommy Nguyen, Laura Toliaferro, Glory Torres Colon, and Kayla Tran.

Second Honors: Seedra Abdulkhader, Michael Agra, Sandra Aguilar, Al-anood Aldawasr, Samuel Artey, Julia Black, Milagros Brito Pena, Alex Colon, Mehnaz Darwishi, Duyen Dinh, Jancarlos Ferreira, Monese Genao, Ruben Gracia, Daniel Hasanllari, Mugisho Karagi, Lynn Lai, Prince Ofori Attah, Joshua Rodriguez, Luis Sanchez, Fiona Vuong, and Collin Xuan.

Seventh Grade

First Honors: Marlian Alvarado, Megan Hendrickson, Maw Meh, Hyo Jung Olivia, Giang Pham, Ryan Riel, and Elina Tran.

Second Honors: Mohammed Abdulmahd, Dinah Agyemang, Solomon Asamany, Tiffany Boahen, Megan Boakye, Kyan Boucher, Joel Calvo, Kimberly Cortez Martinez, Luana Deoliveira, Nicole Djotas, Nadia Eshun, Patricia Gonzalez, Nawar Hamadi, Trinity Jackson, Regan Jost, Jackson LEcuyer, Bina Magar, Ingrid Martinez Hernandez, Jason Martinez Sandoval, Anthony Mccullough, Nayely Melendez, Tevontae Mendes Dennison, Zenath Mohammed, Lorenzo Mojica, Lily Motil, Jason Murillo, Sarai Negron Garcia, Abigail Nyamekye, Cyprian Ojatabu, Maame Owusu-Boahene, Yohanlys Paez, Brian Palczewski, Emily Rivera, Teodora Rodriguez, Lady Lissette Serwaa Manu, Michael Tikka, Rachel Vuong, Carlvinstein Wangaru, and Jayceon York.

DaVinci Academy

Eighth Grade

First Honors: Lilliana Cheveyo, Luis Reyes Rivas, and Gifty Siayor.

Second Honors: Kobina Abakah, Michael Acheampong, Nisi Adames Hernandez, Obed Amoateng, Felix Aponte Hernandez, Joshua Brady, Elida Castellanos Rosario, Keryane Garcia, Carisa Hochkeppel, Keira Martinez, Sindi Misliu, Lindsay Nguyen, Ashly Nunez Santana, Luis Quintanilla, Celina Saldarriaga Franco, Arianna Sanchez Lucier, Alani Strozier, Jadriana Valcarcel, Steven Wu, and Trinity Wyman Sanchez.

Seventh Grade

First Honors: Saphire Chau, Angelina Lam, Mailin Melgar Landaverde, Rai Molina Alava, Claritza Rivera, and Jayneece Velazquez.

Second Honors: Akira Alston, Edwin Castellanos Matos, Yackie Coreas, Sebastian Diaz De Jesus, Cherry Htoo, Claire Karanja, David Melendez Estupinian, Felix Miranda, Nana Owusu-Boahene, Alicia Prempeh, Isabella Quero, Jenna Spillane, Monyneath Than, Tyara Veira, Nadeen Yaser, Hannah Zacek, and Zabriel Zuniga.

Goddard Scholars Academy

Eighth Grade

First Honors: Yariana Bergier, Avedis Dola, Helen Kennedy, Erika Lam, David Ly, Ryan Quach, Emma Robeau, Rhea Secor, and Emily Truong.

Second Honors: Robert Blute, Rhylie Bray, Michael Clivio, Alixandra Coran, Nigel Cross, Luke Dalton, Evas Dhespollari, Katie Doan, Emmilyn Fini, Luca Frost, George Giannopoulos, Randy Huynh, Jacob Johnson, Ethan Katz, Erynne McGuiness, Ricardo Mendez, Matthew Mingolla, Anthony Nguyen, Naomi Orcel, Analise Ortiz, Tatyana Richman, Navid Sohaili Arshadi, Avery Strogoff, Diego Suchenski Loustaunau, Emmanuel Joel Torto, and Wondimu Weinberg-O Brien.

Seventh Grade

First Honors: Lucille Billiar, Natalie Boucher, Laura Coderre, Anya Geist, Denisa Iljas, Stephen Kett, Linett Lam, Nathan Lam, Sophie Lesure, Emma Moriarty, Mugure Mwangi, Ai Vy Ngo, Eliana Panopio, Hilary Tran, Melissa Truong, and Isabella Weyler.

Second Honors: Brendan Bacon, Eden Bergstrom, Oliver Chase Norris, Cody DiBonaventura, Phu Duong, Dhanya Goordial, Ella Marie Marfo Missah, Naomi Medin, Benedict Morrow, Georgia Ntow, Shantell Siaw, Caleb Skalin, Natalie Wamback, and Aidan Yauckoes.

Sixth Grade

First Honors: Jackson Amenta, Eli Black, Eliara Campos, James Christie, Pau Cuberes, Roman Fechner, Jennifer Garajau, Aurora Hao, Alina Liu, Phoebe Mcdermott, Delaney Quinn, Lucy Reidy, Dara Smolkin Boatright, Esther Talhadas, Lila Tallagnon, and Victoria Tran.

Second Honors: Irene Adjei, Astrid Bidwell, Naseem Blount, Ismael Carrion, Owen Cohane, Sage Comeaux, Lana Cordella, Shannon Dennehy, Nicholas Ermilio, Josue Garcia Constante, William Giannopoulos, Sienna Hurley, Justin Keyo, Adreanna Lugo, Isabella Marrero, Nigel Ojatabu, Olivia Robeau, Jayden Tran, Kirsten Wahome, and Eleanor Whitehead Pleaux.

Translate